Aqua Somnus Kabina relaksacyjna – drzwi do pełniejszego życia

Terapia unoszenia się na wodzie

Terapia unoszenia się na wodzie jest zabiegiem leczniczym wykorzystującym deprywację sensoryczną podczas przebywania w kapsule lub kabinie. Lata dobrze udokumentowanych badań wykazują, że terapia w takich kabinach nie tylko przynosi natychmiastowy skutek w uśmierzaniu bólu, czy likwidowaniu stresu, lecz również sprzyja aktywności myślowej "całego mózgu". Wielu sportowców, pisarzy i artystów doświadczyło już olbrzymich korzyści z terapii unoszenia się na wodzie przy wykorzystaniu specjalnie przystosowanych do tego kabin.

Zastosowanie kabin relaksacyjnych dla sportowców i lekkoatletów

  • Głębokie odprężenie mięśni.
  • Przyspieszenie leczenia kontuzji.
  • Zwiększenie sprawności za pomocą wizualizacji.

Korzyści płynące z wykorzystania kabin relaksacyjnych dla ludzi biznesu

  • Całkowite odstresowanie fizyczne i psychiczne.
  • Głębokie odprężenie mięśni.
  • Odnowienie poziomu energii organizmu.
  • Zwiększenie kreatywności.

Kabiny relaksacyjne dla studentów i uczniów

  • Pobudzanie twórczości.
  • Sprzyjanie jasności umysłu i procesów myślowych.
  • Ułatwia przyspieszone uczenie.

Deprywacja sensoryczna w terapii unoszenia się na wodzie

Przebywanie w komorze w warunkach deprywaji sensorycznej jest metodą terapeutyczną, pozwalającą na doświadczenie najwyższego, możliwego do osiągnięcia stanu odprężenia. Co więcej, ten rodzaj terapii pomaga złagodzić wiele dolegliwości i objawów chorobowych.

Terapia unoszenia się na wodzie ma szerokie zastosowanie w leczeniu stresu, lęków, zmęczenia spowodowanego zmianą stref czasowych oraz w usprawnianiu koncentracji i kreatywności. Stan odprężenia zostaje spotęgowany podczas terapii w oparciu o deprywację sensoryczną. Czy wiedzieli Państwo, że jedna godzina unoszenia się na wodzie w kabinie przynosi ten sam krzepiący skutek, co 4 godziny snu? Jest to możliwe głównie dzięki pozbawieniu bodźców zmysłowych, przebywając wewnątrz kabiny.

Korzyści zdrowotne terapii wykorzystującej unoszenie się na wodzie

Terapia unoszenia się na wodzie przynosi wiele korzyści zdrowotnych. W pozbawionym grawitacji środowisku ciało przechodzi w stan równowagi i ukojenia wewnętrznego, podczas gdy wszystkie zmysły odpoczywają. Badania wskazują, że leżenie na wodzie i terapia unoszenia się na wodzie znacząco obniżają ciśnienie krwi oraz tętno, jednocześnie zmniejszając poziom skorelowanych ze stresem substancji chemicznych w organizmie. Dawne urazy i dolegliwości bólowe (szczególnie pleców) zostają uśmierzone, gdyż leżenie na wodzie usprawnia krążenie krwi.

Jest to kolejny medyczny powód, jaki wyjaśnia poczucie równowagi i dobrego samopoczucia na co dzień wśród pacjentów korzystających z terapii leżenia wodzie w naszych kabinach. Ostatnie badania nad unoszeniem się na wodzie wykazały coraz większe znaczenie równowagi czynnościowej między obiema półkulami mózgowymi dla lepszego stanu zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

© 2011 Aqua Somnus | O nas | Aqua Somnus