Aqua Somnus Kabina relaksacyjna – drzwi do pełniejszego życia

Czym jest leżenie na wodzie w przystosowanej do tego kabinie?

Jak wyjaśnił to wybitny naukowiec: "unoszenie się na wodzie jest sposobem na osiągnięcie najwyższego stopnia odprężenia, jakiego ludzkość kiedykolwiek doświadczyła". Zasadniczo, polega to na spędzeniu godziny, leżąc spokojnie w zaciemnionym pomieszczeniu na powierzchni wody nasyconej solą Epsom, przy czym głębokość wody wynosi tylko 25 cm, a wyporność jest tak wielka, że ciało bez wysiłku utrzymuje się na jej powierzchni. W tle słychać spokojną muzykę, która ułatwia odprężenie się. W skrócie: jest to stan całkowitego odprężenia psychicznego i fizycznego.

Czy przebywanie w takiej kabinie może mi się znudzić lub wzbudzić we mnie strach?

Każdy, kto regularnie korzysta z kabiny może opowiedzieć o błogiej przyjemności i głębokim odprężeniu jakich doświadcza. Będą znajdować się Państwo na krawędzi stanu nieważkości i, co jest zadziwiające, nie będą mieć wrażenia ograniczenia w ciasnej przestrzeni.

Ależ ja mam klaustrofobię!

Nie ma problemu... większość osób zmaga się z tą przypadłością. Tak naprawdę nie korzystamy z kapsuł, lecz z kabin do leżenia na wodzie. Można w nich nawet stanąć zupełnie wyprostowanym. Ponadto, wewnątrz znajduje się regulator oświetlenia, który całkowicie oddaje Państwu kontrolę nad pomieszczeniem.

Jakie działanie na organizm ma kabina relaksacyjna?

W pozbawionym grawitacji środowisku ciało przechodzi w stan równowagi i ukojenia wewnętrznego, podczas gdy wszystkie zmysły odpoczywają. Badania wskazują, że leżenie na wodzie i terapia unoszenia się na wodzie znacząco obniżają ciśnienie krwi oraz tętno, jednocześnie obniżając w organizmie poziom skorelowanych ze stresem substancji chemicznych. Dawne urazy i dolegliwości bólowe (szczególnie pleców) zostają uśmierzone, gdyż leżenie na wodzie usprawnia krążenie krwi. Unoszenie się na wodzie ma szerokie zastosowanie w leczeniu stresu, lęków, zmęczenia spowodowanego zmianą stref czasowych oraz w usprawnianiu koncentracji i kreatywności. Sprawność atletyczna i "rozprężenie" również zostają spotęgowane podczas leżenia na wodzie. Co więcej, jedna godzina unoszenia się na wodzie przynosi ten sam krzepiący skutek, co 4 godziny snu!

Jakie działanie na umysł ma kabina relaksacyjna?

Podczas leżenia na powierzchni wody, mózg emituje fale o mniejszej częstotliwości, zwane falami theta, (zwykle pojawiające się tylko podczas stanu głębokiej medytacji lub tuż przed zapadnięciem w sen). Towarzyszą im zazwyczaj żywe obrazy, jasne i twórcze myśli, nagłe olśnienia i inspiracje lub uczucia głębokiego spokoju i przyjemności, wspomagane wydzielaniem endorfin - naturalnych opiatów w organizmie. Dzięki tym efektom leżenie na wodzie jest skutecznie stosowane w leczeniu depresji i uzależnień, włącznie z paleniem i alkoholizmem. Szkoły i uniwersytety również korzystają z tego rodzaju urządzeń, jako narzędzia do szybkiej nauki.

Czy leżenie na wodzie w takich kabinach jest skuteczne dla wszystkich?

Unoszenie się na wodzie, jak zresztą wiele innych rozwiązań, nie odpowiada każdemu ale prawie wszystkim. Potrzebna jest do tego chęć z Państwa strony, aby pozbyć się swoich zahamowań i zobaczyć, co się wydarzy. Może do tego być potrzebnych kilka sesji leżenia na wodzie, zanim uda się Państwu osiągnąć całkowite odprężenie fizyczne i psychiczne. W zależności od przebytej dotąd drogi życiowej, unoszenie się na wodzie może dostarczyć godzinę zupełnego relaksu fizycznego, lub też głębokie przeżycie uzdrowicielskie, odmieniające Państwa emocjonalnie i duchowo. Unoszenie się na wodzie może być cudownym środkiem pomocniczym w otwarciu drzwi do swojego świata wewnętrznego, stopniowo umożliwiając dostęp do coraz głębszych poziomów swojego ja - tam, gdzie zachodzą prawdziwe zmiany.

A jeżeli nie potrafię pływać?

Unoszenie się na wodzie nie wymaga żadnych umiejętności pływackich. W zasadzie będą się Państwo unosić na wodzie jak korek, a kształt i waga ciała nie mają tu najmniejszego znaczenia.

Czy taka sesja odbywa się w prywatności?

Tak, każda kabina znajduje się w osobnym pomieszczeniu (dlatego nie trzeba nawet zakładać kostiumu kąpielowego, czy slipów). Każdy pokój wyposażony jest w prysznic, który jest do Państwa wyłącznej dyspozycji na czas trwania sesji.

Czy moja skóra się pomarszczy?

Nie, ponieważ woda zawiera roztwór soli o wysokim stężeniu, dzięki czemu sole mineralne nie są wypłukiwane ze skóry (co właśnie powoduje marszczenie skóry). Skóra raczej staje się miękka i jedwabista.

Czy zostaje się zamkniętym na klucz wewnątrz kabiny?

Ależ skąd! Najwyraźniej oglądali Państwo zbyt wiele horrorów! Drzwi najzwyczajniej otwiera się pchnięciem. Ponadto, wewnątrz kabiny znajduje się regulator oświetlenia.

Jak zachowana jest higiena wody w kabinach?

Musimy stosować się do rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Woda zawiera dużą ilość soli, dlatego roztwór jest sterylny. Dodajemy też niewielką ilość chemikaliów używanych do uzdatniania wody basenowej, aby zapewnić idealną czystość w kabinach. Pomiędzy poszczególnymi sesjami także dokładnie filtrujemy wodę.

© 2011 Aqua Somnus | O nas | Aqua Somnus